BIOGRAFIA

Karolina Kuek (prawdziwe imię Ani Lorak) urodziła się na Bukowinie, w kraju, który podarował światu słynnych i utalentowanych ludzi, takich jak Władimir Iwasiuk (autor przeboju «Червона рута») oraz Sofię Rotaru. Pragnienie i marzenie o występowaniu na scenie pojawiło się u Karoliny w wieku czterech lat. Już wtedy była zdecydowana, co chce osiągnąć w życiu. Często występowała w różnych konkursach wokalnych, które przynosiły jej zwycięstwo.

W 1992 roku wzięła udział w popularnym konkursie «Первоцвет», który wygrała. Również tam poznała swojego byłego menadżera, Jurija Falesę i podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy. Karolina stała się Ani Lorak w marcu 1995 roku. Przed występem podczas moskiewskiego konkursu telewizyjnego «Утренняя звезда» należało wymyślić pseudonim, ponieważ wśród konkurentek była inna wokalistka o takim samym imieniu, dlatego też przeczytano je od tyłu. Stąd nasza Karolina stała się do dziś wszystkim znaną Ani Lorak. Jeszcze w tym samym roku przeprowadziła się do Kijowia, gdzie jej imie było szeroko znane w ukraińskim show-biznesie.

W wieku 19 lat została Zasłużoną artystką Ukrainy, będąc tym samym najmłodszą piosenkarką, która dostąpiła takiego zaszczytu. Jest też właścicielką ogromnej ilości nagród - pięciu Złotych Dysków za sprzedaż albumów «Там, де ти є…», «Ани Лорак», «Smile», «Розкажи…», «15», statuetek "Złotego Gramofonu" przyznawanych przez najpopularniejszą stację radiową Русское Радио, samowarów gali RU.TV oraz statuetek MUZ-TV, gdzie wielokrotnie nazywano ją wokalistką roku.

Oprócz niezliczonej ilości nagród i tytułów przyznanych na Ukrainie, w Rosji oraz daleko poza ich granicami za muzyczne dokonania, artystka wiele czasu oddaje działalności charytatywnej. Za pomoc ukraińskiej społeczności została Posłem Dobrej woli OON, a także otrzymała order "Świętego Stanisława" IV stopnia z Krzyżem za «wzmacnianie międzynarodowego autorytetu Ukrainy, wysoki profesjonalizm i twórcze osiągnięcia, działalność charytatywną i wierność rycerskim ideałom».

Ani Lorak dała się poznać światu dzięki scenicznej prezentacji podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2008 roku. W Belgradzie artystka z piosenką «Shady Lady» reprezentowała Ukrainę i zajęła drugie miejsce. Została także uhonorowana nagrodą «Artistic Award Eurovision Song Contest», która zostaje wręczana najlepszemu eurowizyjnemu artyście. Jej hit zajął wysokie pozycje w radiowych notowaniach na terenie Rosji i Europy, co dało jej kolejną nagrodę od brytyjskiej stacji w kategorii «Best Female Singer 2008 ESC Radio Award». W tym samym czasie ballada «Солнце» nie schodziła z podium list przebojów. занимает наивысшие места в хит-парадах радиостанций.

Wokalistka występowała na scenach w Ameryce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce i Turcji. Wciąż koncertuje z najnowszym show «Каролина», które wciąż podbija nowe miasta na całym świecie. W 2018 roku - premiera nowej trasy i koncertowego programu!